Tes Turbo

Garantili Turbo Tamiri ve Onarım

Filtrenin, hortumların ve boruların temiz ve iyi durumda olduğundan emin olun.

•Yakıt enjeksiyon sisteminin iyi durumda olduğundan ve doğru bir şekilde ayarlandığından emin olun. Ayrıca ECU (Motor Kumanda Ünitesi) aracının son yazılım güncellemeleri ne sahip olduğundan emin olun.

•Egzoz sisteminin, katalizör ve DPF de dahil olmak üzere, tıkalı veya arızalı olmadığından emin olun.

Gürültülü Çalışma

•Boru tesisatının ve destek konsollarının gevşek veya arızalı olmadığından ve bağlantıların sağlam olduğundan emin olun.
•Ara soğutucuda herhangi bir sızıntı veya çatlak olmadığından emin olun. AŞIRI DUMAN VEYA YAĞ TÜKETİMİ
•Hava filtresinin engellenmiş veya tıkalı olmadığından emin olun.
•Motor yağı özelliklerinin, otomobil üreticisinin önerilerine tam olarak uyduğundan emin olun.
•Yağ boşaltma borusunun temiz olduğundan ve engellenmiş olmadığından emin olun.
•Motor karterinde aşırı basınç olmadığından ve motor havalandırma sisteminin doğru bir şekilde çalıştığından emin olun.
•Hortumların ve bağlantı noktalarının iyi durumda olduğundan emin olun.
•Egzoz manifoldunda veya türbin girişinde yağ veya karbon kalıntısı varsa motor bloğunda yağlama sorunları olup olmadığını kontrol edin.

Turbonun Çekişi Düştü

Turbo hava basıncını motora yüksek oranda vererek yanma patlama sayısını artıracak şekilde dizayn edilmiştir.

Turbonuzun çekişi düştüyse akla gelecek arızalar şöyledir:

1. Turbo hortumunda yırtık veya kaçak . Turbo kelepçesinin basınç nedeniyle çıkması turbo performansını belirgin bir biçimde etkiler düşürür. Çözüm hortumları kontrol ediniz. Turbo kelebeklerinin kir nedeniyle çalışamaz hale gelmesi turboyu devre dışı bırakır. Hava kanallardan pervaneye yönelmez basınç olmaz. Turbonun açılıp kontrolü ve temizliğinin yapılması gerekir.

3.Pervane parçacıkları kopması turbonun herhangi bir nedenle pervane kanatlarının bozulması turboyu çalışmaz hale getirir.

4.Turbo performansın dalgalanması motor arıza ışığını yakar. Turbo pervanelerin aşınması milin bozulması mil burçlarını aşınması gibi pek çok nedeni kapsayan problemin çözümü turbonun açılarak orjinal parçayla aşınanın değişimini yapılmasıdır. İşin ehli birine yaptırmadığınız takdirde randıman alamayacağınız kesindir. Bu onarımın yapılmaması büyük hasarlara yol açacaktır. Turbonuzdan kopan parçalar keskin ve kesici parçalardır bu parçalar yag filtresini geçecek olursa komple motor yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Turbo Arızası

Turbo mili hasarları turboyu çalışmaz hale getirir. Çözüm turbo tamir takımının veya komple sıfırlanması için turbo kartişinin komple değişmesi gerekmektedir.